نتایج جستجو برای عبارت :

پستو پاستا

سس پستو یک چاشنی پاستا و سالاد ایتالیایی است که دستور تهیه ساده‌ای دارد و در عین حال بسیار خوش طعم است.
مواد لازم
2 فنجان برگ ریحان تازه
3 حبه سیر
½ فنجان آجیل دلخواه(پسته، گردو، بادام زمینی، بادام هندی)
¾ فنجان پنیر پارمسان
½ فنجان روغن زیتون
نمک
دستور العمل‌
در مرحله اول، تمام مواد اولیه سس پستو به جز روغن زیتون و پنیر را با استفاده از یک دستگاه مخلوط کن، میکس کنید.
آنقدر این کار را انجام بدهید تا مواد اولیه به یک سس غلیظ با دانه‌های

پختن یک وعده پاستای خوشمزه، یکی از بهترین مهارت‌های آشپزی است که می‌توانید یاد بگیرید. پاستا یک غذای کم خرج است، درست کردن آن زمان زیادی نمی‌برد، و علاوه بر این، به روش‌های بسیار متنوعی می‌توانید آن را سرو کنید. 
مواد لازم
450 گرم پاستا
2 قاشق غذاخوری روغن
به مقدار لازم نمک و فلفل
دستور العمل‌
پاستا را داخل آب جوش بریزید و اجازه دهید 3 الی 8 دقیقه درون آب جوش باشند و نرم شوند. 
بعد از اینکه پاستا کمی نرم شد آن را آبکش کنید. 
سس مورد نظر خ
پستو سبز و قرمز، سُس خوشمزه، دلنشین و دوست‌داشتنی ایتالیایی است که به شکل سنتی با همین کوبیدن‌ها و لهیدن‌ها در هاون درست می‌شود. هرچند شاید این روزها دستگاه‌های برقی جلوی همان چند کالری سوزاندن را برای کوبیدن مواد پر کرده‌ باشند اما می‌گویند ایتالیایی‌های سنتی همچنان پستو را در همین هاون‌های بزرگ و قدیمی‌شان درست می‌کنند.
پستو  چند ماده ساده دارد و در ۱۰ دقیقه آماده می‌شود؛ یکی از بهترین هم‌نشین‌های پاستا، نان و ساندویچ. برای یک

طرز تهیه سس پستو
یکی از مهمترین اجزایی که باعث خوشمزه تر شدن خیلی از غذاها میشه سس اون غذاست در واقع میشه گفت اگه سس خوشمزه ای داشته باشیم میتونیم مطمئن باشیم که در نهایت غذای لذیذی هم خواهیم داشت. در این مطلب هم طرز تهیه یه سس ایتالیایی رو بهتون میگم که کاربرد های زیادی در انواع پاستا، پیتزا و ساندویج ها داره … امیدوارم تهیه اش کنین و ازش لذت ببرین 

ادامه مطلب
طرز تهیه سس پستو
یکی از مهمترین اجزایی که باعث خوشمزه تر شدن خیلی از غذاها میشه سس اون غذاست در واقع میشه گفت اگه سس خوشمزه ای داشته باشیم میتونیم مطمئن باشیم که در نهایت غذای لذیذی هم خواهیم داشت. در این مطلب هم طرز تهیه یه سس ایتالیایی رو بهتون میگم که کاربرد های زیادی در انواع پاستا، پیتزا و ساندویج ها داره … امیدوارم تهیه اش کنین و ازش لذت ببریند.
مواد لازم برای سس پستو
برگ ریحان 500 گرم
پنیر پارمزان 150 گرم
مغز گردو(بادام زمینی،بادام هندی،پ
پختن یک وعده پاستای خوشمزه، یکی از بهترین مهارت‌های آشپزی است که می‌توانید یاد بگیرید. پاستا یک غذای کم خرج است، درست کردن آن زمان زیادی نمی‌برد، و علاوه بر این، به روش‌های بسیار متنوعی می‌توانید آن را سرو کنید. در نتیجه، اگر وقت و حوصله شام درست کردن ندارید و یا نمی‌دانید چه غذایی درست کنید، می‌توانید به سادگی برای ناهار یا شام پاستا بپزید! در مطلب امروز قصد داریم شما را با مراحل طرز تهیه پاستا آشنا کنیم.

پاستا (به ایتالیایی: Pasta) به مع
طرز تهیه سس پستو
“سس پستو” یک سس پاستای ایتالیایی که بسیار معروف و مناسب گیاه خواران است. می توان آن را برای مدتی در یخچال نگهداری نمود.
مواد لازم برای تهیه سس پستو
۲ مشت ریحان تازه
۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۳ قاشق غذاخوری پنیر پارمزان
دو حبه سیر
۴ الی ۵ عدد گردو
نمک به مقدار لازم

ادامه مطلب
طرز تهیه سس پستو
“سس پستو” یک سس پاستای ایتالیایی که بسیار معروف و مناسب گیاه خواران است. می توان آن را برای مدتی در یخچال نگهداری نمود.
مواد لازم برای تهیه سس پستو
۲ مشت ریحان تازه
۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۳ قاشق غذاخوری پنیر پارمزان
دو حبه سیر
۴ الی ۵ عدد گردو
نمک به مقدار لازم

ادامه مطلب
پاستا کن فتا
مواد لازمپاستا لوله ای ؛ ۱ بسته | پنیر سفید گوسفندی ؛ ۱۰۰ گرم | ریحان تازه ؛ ۱۵۰ گرم | سیر ؛ ۳ حبه | زیتون سیاه ؛ ۵۰ گرم | روغن زیتون ؛ به میزان لازم | گردو خردشده ؛ ۱۰۰ گرم | پنیر پارمسان ؛ ۵۰ گرم | نمک و فلفل ؛ به اندازه
طرز تهیهابتدا مقداری آب داخل قابلمه ریخته و روی حرارت قرار داده تا جوش بیاید . وقتی که آب جوشید پاستا ، کمی نمک و کمی روغن زیتون را با ترتیب اضافه کرده تا به مدت حدود ۸ دقیقه جوش خورده و پخته شود . برای تهیه سس پستو ریحان تا
طرز تهیه پاستا پنه آلفردو، خوشمزه و متفاوت
پاستا پنه آلفردو یکی از انواع پاستاست. پاستا یک غذای ایتالیایی است ولی تقریبا در تمام دنیا درست می‌شود.
 این غذای محبوب را با سس‌های مختلفی تهیه می‌کنند و بسته به سسی که بکار می‌رود، پاستا را نیز به همان اسم می‌نامند.
 در این مطلب قصد داریم طرز تهیه پاستا پنه آلفردو را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب
پاستا یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه در میان ایرانیان و مردم جهان است. در این پست سعی کرده ایم دستور پخت یک نوع پاستا را آموزش دهیم. در پخت این پاستا از پنیر و سیر به صورت سوخاری استفاده شده است. همانطور که می دانید سیر به صورت خام دارای بوی نامطبوعی می باشد به همین دلیل در طبخ پاستا به صورت سوخاری از آن استفاده شده است. 

ادامه مطلب
مواد تشکیل دهنده‌ای که برای سالاد پاستای آسان نیاز دارید

پاستا روتینی سه رنگ
سالاد ایتالیایی
پنیر پارمزان
روغن زیتون
پیاز قرمز
هویجهای ریز (بیبی هویج)
بروکلی
بروکلی
گوجه گیلاسی یا خوشه‌ای
خیار سبز
فلفل دلمه‌ای زرد
طرز تهیه سالاد پاستا رنگی با سبزیجات تابستانی
مواد لازم
۱ بسته پاستا تورینی سه رنگ (پاستا پیچ پیچی)
۱ بسته کوچک گوجه خوشه‌ای، دو نصف شده
۱ و ۱/۲ پیمانه خیار سبز ورقه شده و چهار قسمت شده
۱ و ۱/۲ پیمانه بروکلی ریز خرد شده
۱ پیمانه
وقتی صحبت از ایتالیا می‌شود، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد، تصاویر اشتها‌ برانگیز پیتزاهای پر از پنیر و انواع و اقسام پاستاهای طعم‌دار است.
غذای ایتالیایی‌ها معمولا مفصل است. به ندرت خواهید دید که یک ایتالیایی برای وعده‌ی ناهار ساندویچ بخورد. به علاوه، ایتالیایی‌ها دوست دارند غذا را با صبر و حوصله بخورند و از طعم آن لذت ببرند.
در شمال ایتالیا اکثر غذاها با گوشت و محصولات دریایی تهیه می‌شوند، در حالی که در جنوب ایتالیا گوجه‌فرنگی یکی
انواع مختلف پاستا از محبوب‌ترین غذاها در دنیا هستند که طرفداران زیادی دارند. در این مطلب با طرز تهیه پاستا قالبی آشنا می‌شوید.

پاستا غذایی ایتالیایی است که در  همه جای دنیا فراگیر شده است و با مواد مختلفی آماده می‌شود. یکی از  مدل‌های این غذا پاستا قالبی است که می‌توان آن را با سس بلونیز سرو کرد. طرز تهیه پاستا قالبی با سس بلونیز بسیار لذت‌بخش و مناسب مهمانی‌های صمیمی و دوستانه است.
مواد لازم:
پاستا: ۲۵۰ گرم
گوشت چرخ‌کرده: ۱۵۰ گرم
رب گ
پاستا آلفردو درست کردم ،نکاتی که لازمه:
مقدار پاستا کم انتخاب میکنیم خیلی خیلی خوب تو اب جوش میپزیم و چندبار آبکشی میکنیم که مزه نشاسته پاستا از بین بره بعد با مواد لازم مثل قارچ و مرغ خوب تفت میدیم که مزه اش جا بیفته ،اگر روز بخار اب داغ تفت بدیم عالیه،خوب بعد سس الفردو جداگونه درست میکنیم و در طی سی ثانیه با حرارت بسیار زیاد سس و پاستا مخلوط میکنیم .
بهتره مقدار پاستا بیشتر از دو نفر نباشه چون خیلی سخت میشه.
تو درست کردن پاستا سرعت خیلی مهمه
سس قارچسس قارچ خانگی برای استیک و پاستا
سس قارچ عموما برای استیک ، پاستا و ... درست می شود که همراه با این غذاها طعم بسیار لذیذ و باب میل می دهد ( ماهیت این سس همانند سس مایونز و سس هلندی برای طعم دهی می باشد) ، به همین دلیل ما سعی کرده ایم در ادامه این مطلب از آشپزخانه نمناک برای شما طرز تهیه سس قارچ را بیان کنیم : 

مواد لازم برای سس قارچ
آب گوشت :1 پیمانه
آردسفید :1 قاشق سوپخوری
کره :50 گرم
قارچ :250 گرم
نمک و فلفل :به میزان لازم

سس قارچ
ادامه م
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
ایتالیایی: Penne) نوعی پاستای لوله‌ای‌شکل ایتالیایی شبیه به استوانه‌ای
بزرگ است که دو سر آن به صورت اریب بریده شده است. دو نوع پنه در ایتالیا
تولید می‌شود که یکی دارای پوسته‌ای صاف بوده و «پنه لیشه» (lisce به‌معنای
صاف) نامیده می‌شود و دیگری شیارهایی بر رویش داشته و «پنه ریگاته»
(rigate به‌معنای شیاردار) خوانده می‌شود. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره دستور پخت و طرز تهیه پاستا پنه با گوشت و مرغ و خامه و
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
(rigate به‌معنای شیاردار) خوانده می‌شود. در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره دستور پخت و طرز تهیه پاستا پنه با گوشت و مرغ و خامه و
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
طرز تهیه پاستا پنه

پنه (به
میخوام دوتا مطلبو بگم که نباید همیشه اینجا موندگار باشه
اول اونی که مهم نیست
ممکنه برای ۴۰ام اقای شجاعی همونجور که قبلا مامان باهات هماهنگ کرده بریم برای ۴۰ ام ولی چون خطت خاموشه نمیشه
پس خودت از محل کارت بهش زنگی بزن
دومیش دارم تمام تلاشمو میکنم که ۲۰ میلیارد بدست بیارم و اون مرکز که تو رویام هست رو بسازم و به کنک نیاز دارم تمام تلاشمو میکنم
ترو خدا این یک بار پشتم باش بدون تو نمیشه
من میخوام مرکزی بسازم که تو ایران توسعه پیدا کنه پس قدرتمون
¤•Happy Birthday•¤
گوگولییی تفلدت مبارکک♡♡♡
میدونم که این پستو سه روز دیرتر گذاشتم و بابت این موضوع چینچااااا میانههههههههه خیلی ببخشید دیر گذاشتم این پستو:((
اومیدوارم خیلی خوشحال بوده باشی و همینطور الان که داری این پستو میبینی♡:)
همیشه قوی باشو خودتو نباز..توی همه موضوعوها هرچی که باشه...همیشه خوشحال باشو بخند♡

ادامه مطلب
طرز تهیه پاستا پستو با سس مخصوص را در مجله دلتا بخوانید.

پاستا پستو یکی از غذا های خوشمزه و سالم ایتالیایی است که با سس مخصوص سبز رنگی به همین نام درست می‌شود. سس پستوی اصیل با دانه های کاج درست می‌شود. ولی این دانه ها چون همیشه در دسترس نیست، آن را با بادام درست می‌کنند. البته بنا به سلیقه می‌توان بادام هندی یا پسته را جایگزین بادام کرد.
مواد لازم تهیه پاستا پستو :
پاستا: یک پیمانه
آب: ۴ پیمانه
نمک: یک سوم قاشق چای خوری
پنیر پارمزان به میزان ل
مواد لازم برای تهیه رول بادمجان:
• ۲ عدد بادمجان
• ۲ ق سوپ خوری ریحان خرد شده
• ۲ ق سوپ خوری پنیر پارمسان
• ۴ ق سوپ خوری قارچ ریز خرد شده
• ۲ حبه سیر رنده شده
• نصف پیمانه پنیر ریکوتا
• به میزان لازم نمک و فلفل
• مقداری روغن

مواد لازم برای سس پستو:
• ۵ حبه سیر رنده شده
• ۲ پیمانه ریحان
• ۱ پیمانه روغن‌زیتون
• ۱ پیمانه پنیر پارمسان
• ۱ پیمانه گردوی خرد شده
• به میزان لازم نمک و فلفل
ادامه مطلب
مدت زمان : نیم ساعت
مواد لازم :

گوجه گیلاسی 2 لیوان
روغن زیتون خالص 1 ق غ
نمک و فلفل سیاه
پاستا 200 گرم (فوسیلی یا رادیاتوری)
برگهای ریحان 2 لیوان (من نداشتم و نزدم)
بادام یک سوم لیوان
سیر 3 حبه ( چون ریحان ندارم برای همین مزه سیر خیلی به نظر میاد برای همین یک حبه زدم)
روغن زیتون خالص نصف لیوان
آب لیمو یک سوم لیوان

روش :
گوجه ها را روی کاغذ فر ریخته و با نمک و فلفل و روغن زیتون ماساژ داده ...فر را از قبل روی دمای 200 قرار دادیم ... بعد سینی را داخل فر قرار د
جای دوری نمی رود. گاهی تکه نانی بیندازی جلوی یک سگ، سکه ای بدهی به یک گدا، خریدی بکنی هرچند بدون نیاز از یک دستفروش، لبخندی بزنی به آدمی که همین حوالی است. امید و شادی پراکنده می شود. دلی خوش می شود. زحمتی ندارد. مگر اینکه دست و دلت خشک باشد عجیب.
بیا و بنویس. گاهی نه، بیشتر. چند سال گذشته باشد و یادم نرفته باشد خوب است؟ چند سال رفته باشد و تشنه مانده باشم خوب است؟ آدمیزاد است دیگر. دلش هزار پستو دارد که همه را به همه اش راه نمی دهد. بعضی هاش را همی
مدت زمان : نیم ساعت
مواد لازم :

گوجه گیلاسی 2 لیوان
روغن زیتون خالص 1 ق غ
نمک و فلفل سیاه
پاستا 200 گرم (فوسیلی یا رادیاتوری)
برگهای ریحان 2 لیوان (من نداشتم و نزدم)
بادام یک سوم لیوان
سیر 3 حبه ( چون ریحان ندارم برای همین مزه سیر خیلی به نظر میاد برای همین یک حبه زدم)
روغن زیتون خالص نصف لیوان
آب لیمو یک سوم لیوان

روش :
گوجه ها را روی کاغذ فر ریخته و با نمک و فلفل و روغن زیتون ماساژ داده ...فر را از قبل روی دمای 200 قرار دادیم ... بعد سینی را داخل فر قرار د
محصولات پروتئینی ,سوسیس و کالباس
,انواع سوسیس شامل آلمانی, دودی, انگشتی,هات داگ,بلغاری, ,کراکف,پنیری

انواع کالباس,,مرغ و قارچ و پنیر,
کالباس خشک,
ژامبون,گوشت گوساله و قارچ,
کالباس سالامی, 
کالباس پپرونی,
پستو مرغ,پستو,بوقلمون,
کالباس سبزیجات,
کالباس گردو و زرشک, 
کالباس مارتادلا
سوسیس و کالباس گوشت گوسفند و شتر 
برای دوستان عزیزی که دوست دارند برای کوکانشون هم استفاده کنند,کالباس مرغ و سبزیجات با جوانه گندم بدون تخم مرغ آماده میگردد
بى دلیل 
یچیزیم هست... خودمم نمى دونم چمه:/
اصلا نمى دنم چرا دارم این پستو مینویسم...... شاید بخاطر اینه کسیو ندارم باهاش حرف بزنم.... 
پوفففففف
دلم نمى خواد گریه کنم 
ولى حتى اگه بخوام هم نمى تونم 

واقعا نمى دونم باید چى کار کنم......
ماکارونی پاستو را با مرغ مارسالا میل کنید
مواد لازم ماکارونی پاستو با مرغ مارسالا:4 فنجان ماکارونی پن پنیر2 قاشق غذاخوری روغن زیتون ، تقسیم شده است2 پوند سینه مرغ بدون پوست ، بدون برش به نوارهای نازک تقسیم شده است3 میخک سیر ، چرخ کرده2 قاشق چایخوری پوست لیمو رنده شده1 فنجان شراب مارسالا2 قاشق غذاخوری آب لیمو1 فنجان پنیر پارمزان رنده شده1 لیوان 2٪ شیر1 مخلوط سس پستو خامه ای پاکت1 قاشق غذاخوری ریحان خرد شده1 قاشق غذاخوری جعفری تازه خرد شده
طرز تهی
پاستا آلفردو غذایی ساده و خوش‌مزه برای یک شام صمیمانه است.

پاستا یکی از غذاهای رایج ایتالیایی است که در تمام جهان طبخ می‌شود. پاستا آلفردو نوعی پاستااست که بسیار پرطرفدار است و طعم خوبی دارد. طرز تهیه پاستا آلفردو بسیار ساده است و سریع آماده می‌شود.
مواد لازم سس آلفردو:
کره: یک‌چهارم پیمانه
خامه: یک پیمانه
سیر: یک حبه
پنیر پارمزان:  یک و نیم پیمانه
جعفری خرد شده: یک‌چهارم پیمانه
طرز تهیه سس آلفردو:
کره را در تابه آب کنید. دقت کنید که حرا
در این مقاله با طرز تهیه پاستا کاربونارا که طعم خوبی دارد، آشنا می‌شوید.

پاستا یکی از غذاهای خوش‌مزۀ ایتالیایی است. این روزها انواع مختلف پاستا در کافه‌ها و رستوران‌ها سرو می‌شود. طرز تهیه پاستا بسیار ساده و آسان است. پاستا کاربونارا یکی از انواع پرطرفدار این غذا است که سریع آماده می‌شود و طعم خوبی دارد.
مواد لازم:
پاستا: 400 گرمقارچ خرد‌شده: 200 گرمکره: 2 قاشق غذاخوریتخم‌مرغ: 2 عددخامه: یک پیمانهپنیر پارمزان: 100 گرمپیازچه: 4 دستهژامبون م
چقدر دلم برای مخاطبای کانالم تنگ شده. این همه وقت بود که باهام بودن. هروقت پست می‌ذاشتم می‌دونستم همون آدما دارن می‌خوننش. الان اونا اینجا نیستن احتمالا و شمایی که دارین این پستو می‌خونین هم اونجا نیستین:)) ایشالا این اوضاع درست شد بیاین کانال در خدمت باشیم:)) @spotlightz
طرز تهیه پیش غذا 
مواد لازم برای دیپ اسفناج خامه ای
سس مایونز نصف لیوان
خامه ترش 1 لیوان
پودر سوپ آماده 1 بسته
اسفناج خرد شده پخته نصف لیوان
فندق خرد شده 1 لیوان
نان تست 10 عدد
 مواد لازم برای پاستا صدفی مرغ و اسفناج
پاستا صدفی حدود 18 عدد یا 450 گرم
پنیر ریکوتا 400 گرم
پنیر پارمزان رنده شده 1/4 فنجان
تخم مرغ 1 عدد
اسفناج درشت خرد شده 2 فنجان
مرغ پخته و خرد شده 1 فنجان
پنیر پیتزا 2 فنجان
سس مارینارا 3 فنجان
اطلاعات مواد مغذی
570 کالری
28 گرم چربی
48 گرم کربوهی
بعد از سه روز یه نفس خوندن ساعت یکو نیم امشب تموم شد ریاضی :|
احتمالا الان که دارید میخونید پستو به دلیل دیر گذاشتن پست صبح دوشنبس و من سر جلسم. پس دعام کنید شاید بهم الهام شه همه سوالا سر جلسه D:
خوندیم و بازم نفهمیدیم چرا احتمالو میخونیم :/
پنج نفر سرشونو میندازن پایین میرن تو رستوران تو باید حساب کنی به چند حالت علی و نقی پشت سر هم میرن تو:|
در حالیکه اونا یه بار میرن تو و اصلا بهش فکرم نمیکنن :/ 
امیدوارم سالای بعد یکم از این درس مزخرف کمتر داشته
سلام عیدتون پیشاپیش مبارک
انشاءالله که سال خوب و موفق و پربرکتی داشته باشین
تو سال جدید قراره چه تغییراتی تو زندگیتون ایجاد شه ؟ سال بعد همین موقع اگه خدا بخواد و باشم اینجا این پستو بروز میکنم ببینم کی به خواسته هاش رسیده
آروزی اول من برای شما ،امیدوارم که پسرها ازدواج کنن و برن خونه بخت و قاطى مرغا شن
دختر خانم ها امیدوارم یک شوهر خوب نصیبشون بشه و برن دنبال زندگیشون و کنکوری هاشونم قبول شن دانشگاه 
فکر می‌کنم یکی از چیزهایی ‌که می‌خواستم در وبلاگم بنویسم نشانه هایی که پیدا میکردم بود. حالا نشانه ها را می خواهم در پستو قایم کنم. در نهانخانه. اما نمیشود که فقط از حس های خالی شده ام بنویسم. ‌‌میخواهم بگویم گاهی  نشانه می‌بینم. زیاد هستن و من گاهی میبینم و گاهی در موردش حرف نمی زنم. شاید یک روزی بتوانم حق مطلب را بیان کنم. فکر کنم همین الان هم کار را خراب کردم.
اوتقد تنبلی کردم که خدا میدونه 
یه عالمه درس عقب مونده دارم
که اصلا نخوندم چه برسه به مرور 
فقط باید تلاش کنم که پاس شم 
واقعا رسوایی به بار میاد
باید فقط این ۱۰-۱۲ روزو بخونم
من ادم روزای سختم 
باید بتونم تا امتحان سیب سبزارو دوبار بخونم تستای میر و گزینه برترم بزنم. 
میدونم وقت کمه اما این ۱۰-۱۲ روزو اصلا نمیخوابم 
بایر خواب ب من حروم شه. 
اقاااا هر کی این پستو دید برام دعا کنه بتونم بخونم و پاس شم.
خدافظ
نمیدونم چی میخام تو زندگی
یه زمان نه چندان دوری خیلی نگران بودم نگران خیلی چیزا ولی نمیدونم چرا عادی شد همه چی برام
نمیدونم چرا الان اون هدفا برام پوچن
.
.
.
گفتی چیزی از رفاقت سرم نمیشه
نمیدونم چی بگم حتی تقریبا مطمئنم که نمیخونی این پستو اصن و یادت رفته اینجا رو رفیق!
ولی کاش میشد باهم بیشتر حرف میزدیم تا بفهمم واقعا چیزی سرم میشه یا نه.
اینجا کسی هست که نیست!
آموزش طرز تهیه پنه آل پلو , آموزش آشپزی , مواد لوازم برای تهیه پنه آل پلو
مواد لازم برای طرز تهیه پنه آل پلو :

پاستا پنه 
 به میزان لازم

روغن زیتون 
2 قاشق غذاخوری 

سیر 
3 حبه 

سینه مرغ گریل شده 
 50 گرم

فلفل سبز نگینی
30 گرم

زیتون
به مقدار لازم

ریحان تازه
20 گرم

پنیر پارمزان
به میزان لازم

نمک و فلفل
به میزان لازم

طرز تهیه گریل کردن مرغ :
مقدار کمی سس خردل، خامه، روغن زیتون، سرکه بالزامیک و کمی نمک، فلفل و
جوز هندی را هم میکس کنید و سینه مرغ را
طرز تهیه سالاد سزار
سالاد سزار یکی از سالادهای معروف و بسیار خوشمزه ایتالیایی است که مثل دیگر غذاهای ایتالیایی ( پاستا و پیتزا ) تقریبا در کل جهان شناخته شده است. این سالاد با مواد مختلفی تهیه می شود ، که شما هم می توانید به سلیقه خود برخی مواد را حذف و با مواد دیگری جایگزین کنید.

ادامه مطلب
مواد لازم برای 4 نفر
1 بسته پاستا پنه
3 حبه سیر رنده شده
1 عدد پیاز خرد شده
 400 گرم گوشت چرخ‌کرده
400 گرم میگوی ریز
1 پیمانه سس گوجه‌فرنگی
4 عدد گوجه‌فرنگی رنده شده
به میزان لازم نمک و فلفل
2  /1 1 پیمانه پنیر موتزارلای رنده شده
2 /1 پیمانه پنیر پارمسان
2 ق س جعفری خرد شده
به میزان لازم روغن

ادامه مطلب
مواد لازم برای 4 نفر 
1 بسته پاستا پنه
3 حبه سیر رنده شده
1 عدد پیاز خرد شده
 400 گرم گوشت چرخ‌کرده
400 گرم میگوی ریز
1 پیمانه سس گوجه‌فرنگی
به میزان لازم نمک و فلفل
2 /1 پیمانه پنیر پارمسان
2 ق س جعفری خرد شده
به میزان لازم روغن

ادامه مطلب
مواد لازم برای 4 نفر
1 بسته پاستا پنه
3 حبه سیر رنده شده
1 عدد پیاز خرد شده
 400 گرم گوشت چرخ‌کرده
400 گرم میگوی ریز
1 پیمانه سس گوجه‌فرنگی
به میزان لازم نمک و فلفل
2 /1 پیمانه پنیر پارمسان
2 ق س جعفری خرد شده
به میزان لازم روغن

ادامه مطلب

طرز تهیه سالاد سزار
سالاد سزار یکی از سالادهای معروف و بسیار خوشمزه ایتالیایی است که مثل دیگر غذاهای ایتالیایی ( پاستا و پیتزا ) تقریبا در کل جهان شناخته شده است. این سالاد با مواد مختلفی تهیه می شود ، که شما هم می توانید به سلیقه خود برخی مواد را حذف و با مواد دیگری جایگزین کنید. 

ادامه مطلب
خانه مادربزرگ شعبه دیگری ندارد *_*
یه خونه با حیاط برزگ که دو ضلعش باغچه است و ضلع سوم یه باغیه برای خودش! پر از هلی گوجه و تره و جعفری و چغندر و لوبیا سبز و درخت گردو و گل با یه لونه مرغ که یه خروس بی خاصیت داره که علی رغم داشتن هیکل نتونست خروس دایی رو که نصفش بود شکست بده به نظرم بین مرغا مونده زن زلیل شده :/
اینم رونمایی گوجه ماهی:    
تازه از تخم اومده بیرون :دی
الان که این پستو ارسال می کنم دارن اسید می پاشن روش (تو معدمه)
امروز توی مترو ۲ تا بچه (یکیشون پسر اون یکی دختر) دیدم گوله نمممممممکککککک
موها فرفررررییییی عین سیم ظرفشویی
چشم ابرو مشکیییی
پسره یکی دو سال بزرگتر بود و دختره تازه تازه راه میرفت :)))
دختره منو دید طبق معمول یه چشنک زدم بهش یهو دیدم خندید :)))
یهو گردنشو کج میکرد منم کج میکردم میخندید :)))
دل میبرد دیگه
یه خانومی هم بغل دست ما بود اولش با یه لبخند داشت مارو نگاه میکرد یهو گوشیشو در آورد
شروع کرد تایپ کردن
تند و تند :)
هی منو نگاه میکرد مینوشت بچه ه
کافه شبانه روزی اروما در نزدیکی تقاطع خ شهید بهشتی و ولیعصر واقع شده است.
شما هم با مترو و هم با بی ار تی های ویعصر میتوانید به این کافه 24 ساعته در تهران برسید.
در منوی غذایی کافه شبانه روزی اروما می توانید انواع پاستا،سالاد،پنینی ها و بشقاب های متنوع غذایی را سفارش دهید.
تکمیل بودن منوی غذایی از ویژگی های مثبت هر کافه ای است چه برسد که این کافه 24 ساعته هم باشد.
منتظر حضورتان هستیم.
پیج اینستاگرام ما aroma24h
طرز تهیه سس قارچ خوش طعم و خوشمزه
سس قارچ یکی از انواع سس های خوشمزه و بسیار پرطرفدار در سراسر جهان می باشد که به همراه طیف زیادی از غذاها سرو می شود. از این سس می توانید در کنار غذاهایی مثل استیک مرغ ، استیک گوشت ، پاستا و .. استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه سس قارچ
2 لیوان شیر
2 قاشق غذاخوری آرد گندم یا آرد سفید
40 گرم کره
300 گرم قارچ خام
ادویه دلخواه به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم

ادامه مطلب

سس قارچ یکی از انواع سس های خوشمزه و بسیار پرطرفدار در سراسر جهان می باشد که به همراه طیف زیادی از غذاها سرو می شود. از این سس می توانید در کنار غذاهایی مثل استیک مرغ ، استیک گوشت ، پاستا و .. استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه سس قارچ
2 لیوان شیر
2 قاشق غذاخوری آرد گندم یا آرد سفید
40 گرم کره
300 گرم قارچ خام
ادویه دلخواه به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم

ادامه مطلب
نه تنها کراش هم کلاسیم امروز با یکی دیگه از هم کلاسیام رفتن بیرون و کافه و اینا و کلا فک می کنم به نظرش اون خیلی باحاله و من نهایتا یه کصخل نردم-__-بلکه سروش هم که قرار بود فردا بیاد خونه مون، تا هفته ی بعد نمی تونه. همونطور که میدونیدسروش  میخواد فرهنگیان بخونه و لیست اسامی دعوت شده به مصاحبه اومده و از ین پنج شنبه تا هفته ی بعد پنج شنبه مصاحبه هست و گفت باید بشینه بخونهبا هزار امید و آرزو رفتم پاستا و سس وگن و آبمیوه گرفتم فردا براش پاستا بپزم ب
سلام براونی های گلم مخصوصا اونی لیندایی که حسابی زحمت افتادی با اینکه کنکوری هم بودی ببخشید اونی واقعا:(بچه ها دیگه نمیرم کککک
اومدم بازم با پستام سرتونو ببرم 
اونی های گلم خدایی اینقدر دلم براتون تنگ شده بود که نگین :(
بچه ها الان هم میخوام یه پست بزارم براتون که حال بیاین تلافی ایم چند روزه که نبودم  ♥

راستی اونی محدثه توکجا میخوایییی بریییی؟
گفتی شنبه میای باید بیای حتماااا
خب بچه ها گوسفند قربونی من کو؟ هااا؟ ...ککک

اونی هام براتون یه پس
لازانیا یک غذای ایتالیایی بسیار معروف است که تقریبا در همه دنیا طرفداران زیادی دارد. معمولا همه افراد خانواده از افراد کم سن و سال گرفته تا افراد مسن، این غذا را دوست دارند. شاید شهرت آن به خاطر مواد خوشمزه، سس و پنیری است که در درست کردن آن استفاده می شود.

موادی که در تولید لازانیا به کار رفته است، تقریبا همانند ترکیب پاستا و یا ماکارونی است. تفاوت آنها تنها در فرایند تولید شان در کارخانه است.

ادامه مطلب
 یکی بود یکی نبود ، غیر از خدا هیچکس نبود ، کنج اتاق خاتون ، تو پستو
پشت یخدون ، توی سوراخ تاریک ،دراز و تنگ و باریک ، یه موش خوب و ناز بود ،
خیلی دمش دراز بود ، گربه یه روز موشه رو دید ، از جا پرید ، فوری به
دنبالش دوید ، پنجول کشید ، دمبش رو چید ... 
ادامه مطلب
اگر فکر می‌کنید با شستن این مواد غذایی از شر باکتری ها خلاص می شوید در اشتباهید!

مرغ و ماهی
آیا همیشه مرغ را قبل از پختن در سینک ظرفشویی تان می شویید؟ اگر اینطور است پس دیگر باید این عادت را ترک کنید. شستن مرغ نه تنها هیچ میکروب یا عامل بیماری زایی را از بین نمی برد بلکه می تواند ریسک آلودگی را هم بیشتر کند. با شستن مرغ تازه در سینک ظرفشویی و پاشیدن قطرات آب به اطراف، شما تمام میکروب ها و باکتری ها را در سراسر آشپزخانه ی خود پخش می کنید که شامل
طرز تهیه پاستا با سس قارچ را در مجله دلتا بخوانید.
پاستا با سس قارچ غذای ایتالیایی خوشمزه‌ای است که بدون گوشت درست می‌شود و سس خوش‌طعمی دارد. سس پاستا نقش مهمی در طعم و مزه این غذا دارد و اصولا یکی از تفاوت‌های پاستاهای مختلف، در سس آن‌ها است. معمولا برای پاستاهای درشت از مایه گوشتی و سس قرمز و برای پاستاهای ریز از سس قارچ و خامه استفاده می‌شود.
مواد لازم تهیه پاستا با سس قارچ :
ماکارونی فرمی: ۲۵۰ گرم
قارچ: ۳۰۰ گرم
پیاز: ۲ عدد
سیر: یک حبه
خامه
مواد لازم برای صدف های خامه ای:

۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون
۱ عدد کوچک پیاز
۱/۴ پیمانه آرد
۴ پیمانه شیر پرچرب
۱ عدد نان همبرگر
۱/۴ پیمانه پنیر پارمزان
۱/۲ قاشق چای خوری ادویه ایتالیایی
۱/۲ قاشق چای خوری فلفل قرمز
۳۰۰ گرم اسفناج
۳۵۰ گرم کنسرو ماهی تن
۲۰ عدد بزرگ پاستا

ادامه مطلب
در افراد دیابتی، علل کمبود قند خون به شرح زیر است:
استفاده زیاد از داروهای دیابت – مخصوصا انسولین، داروهای سولفونیلوراس (مثل گلیکلازید) و یا داروهای گلینید (مثل ناتگلینید)
نخوردن یا دیرخوردن یک وعده غذایی
خوردن غذاهایی که کربوهیدرات زیادی ندارند مثل نان، سیب زمینی، پاستا و میوه
ورزش یا فعالیت، بویژه ورزش سنگین یا بدون برنامه
نوشیدن الکل با معده خالی
گاهی اوقات هیچ دلیل منطقی برای کاهش قند خون وجود ندارد. ممکن است حتی در افرادی که دیابت ند
اگر طرفدار آشپزی گیاهی هستید و فرصت زیادی برای آشپزی ندارید می توانید سوپ مینسترون ایتالیایی را که با پاستا تهیه می شود را آماده کنید. سوپ مینسترونه بسیار مقوی و خوشمزه است و می توان از آن به عنوان یک وعده غذایی استفاده کرد.
آموزش تهیه سوپ مینسترون کلاسیک ایتالیایی
زمان آماده سازی : ۲۰ دقیقه
زمان پخت : ۴۵دقیقه
مواد لازم برای ۶ نفر
ادامه مطلب

مواد لازم برای 4 نفر: بادمجان بزرگ 2 عدد (هرکدام 500 گرم) ، اسپری روغن زیتون و یا روغن زیتون برای سرخ کردن، برگ ریحان خرد شده 2 قاشق غذاخوری، کشمش بی دانه 2 قاشق غذاخوری (به اختیار درصورت علاقه مند بودن به مزه شیرین) ، خلال بادام 2 قاشق غذاخوری، پنیر پیتزا 250 گرم، پنیر پارمسان یا صبحانه 2 قاشق غذاخوری، پودر سوخاری تازه یک چهارم فنجان، زرده تخم مرغ یک عدد، سس پاستا یا کنسرو گوجه همراه با کمی نمک و سیر 500 گرم ، لوبیا سبز و بروکلی برای سرو.
ادامه مطلب
خاک شوره زده و خشکیده و ترک ترک شده رو زیر پام له میکنم و لبخند میزنم
مامانم هم همین کارو میکنه تند تند راه میره و زیر لب یه آواز رو زمزمه میکنه و صداش با صدای باد تو گوشم میپیچه
صدایی که فکر میکنم خیلی روزا فقط با شنیدنش به زندگی برگشتم
روزی رو یادم میاد که مستاصل به دیوار اون خونه ی منحوس لعنتی تکیه کرده بود و گریه میکرد
و من اون لحظات... من اون لحظات من نبودم که از اون وضع دلم خنک میشد
من واقعی نمیتونه انقدر بی رحم باشه
من واقعی این منیه که الان
صفوان بن یحیی گوید چون موسی بن جعفر ع در گذشت و امام رضا ع از امامت خود  سخن گفت ما بر او بیمناک شدیم بحضرت عرض شد شما امر بزرگی را اظهار  کرد ه اید واز این طغیانگر هارون بر شما میترسم فرمود او هر چه خواهد تلاش  کند بر من  راهی ندارد نتواند بمن  و نتواند بمن اسیبی  رساند  3 پسر منصو.ر گوید شبی خدمت  امام ذضا ع رسیدم و او در پستو خانه بود پس دستش  را بلند کرد مثل یاینکه در خانه ده چراغ باشد  روشن و منور  گفت انگاه مرد دیگری اجازه تشرف گرفته خضرت دس
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی
(به انگلیسی: macaroni، به ایتالیایی: maccheroni) یک نوع پاستای خشک است
که به‌طور سنتی شکل گرفته و در اشکال و اندازه‌های گوناگون تولید می‌شود.
در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره تزیین و طرز تهیه ماکارونی خوشمزه و ساده با سویا و مرغ و سیب زمینی بدون گوشت با سس آلفردو در دسته آشپزی برای شما صحبت کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .

مواد لازم برای طرز تهیه ماکارونی
۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی
در این مطلب از سایت علم سرا می خواهیم درباره تزیین و طرز تهیه ماکارونی خوشمزه و ساده با سویا و مرغ و سیب زمینی بدون گوشت با سس آلفردو در دسته آشپزی برای شما صحبت کنیم . در ادامه با ما همراه باشید .

۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی

۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی

۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی

۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی

۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی

۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی

۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی

۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
طرز تهیه ماکارونی

ماکارونی

۴۰۰ گرم ماکارونی
۲۰۰  گرم گوشت چرخ کرده
۱۰۰ گرم سویا
سلام دوست خوبم!
امیدوارم که حالت خوب باشه.
نمیدونم میدونستی یا نه که کامنتایی که واسه کسی میفرستی اگه یه دایره خاکستری کنارش بیفته،یعنی خونده شده.
و من دوتا کامنت واست گذاشتم.
یکی احوالتو پرسیدم و یکی دیگه سال نورو بهت تبریک گفتم!
من جدا بدم میاد کسی بخونه حرفامو ولی جواب نده
بیا رک و پوست کنده بهم بگو مشکلت چیه؟و چرا از دست من دلخوری؟

+اگه باهام راحت نیستیو دوست نداری کامنتای منو ببینی بهم بگو تا فطع دنبال کردنو بزنم،اصلا خجالت نکش:)
آنفلوآنزا
می‌ترسم و می‌لرزم و هیچم ثمری نیست
وز دایره‌ی سبز سلامت خبری نیست
نی پاستا خورم، نی پلو و نی شکلاتی
در باسلق و شیرینی من هم شکری نیست
روغن که به کل حذف شده از کلماتم
دانم که به حالم همگی جز ضرری نیست
کم قرص نخوردم که کنم ریشه‌کن این درد
افسوس که جز تلخ‌زبانی اثری نیست
سوزن بزنم تا که کند درد مرا کم
خود درد فزوده وَثَرَش آن قَدَری نیست
گه سرد شوم چون پولوتون، گه چو عطارد
اما چه کنم، در دو مدارم قمری نیست
بارَد ز یکی منفذ بینی، تو بگو
نودالیت با طعم مرغ آماده لذیذ مقدار 75 گرم 

برند : Amadeh Laziz
برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

نقد و بررسی تخصصی
رشته‌های طعم دار نودل یکی از مجموعه محصولات شرکت صنایع غذایی آماده لذیذ است که با طعم‌های مختلفی تولد و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. نودل ظاهری شبیه به پاستا و ماکارونی دارد اما در کمتر از 5 دقیقه آماده می‌شود و برای زمان‌هایی که زمان کافی برای تهیه غذا نداریم کار راه‌انداز است. نودل هم به‌عنوان یک میان وعده قابل

سس قارچ خامه ای سسی خوش طعم و چاشنی ای فوق العاده برای انواع غذاهای گوشتی و غیر گوشتی است. سس قارچ با خامه و یا شیر میتواند تهیه شود اما در حالت کلی سس قارچ راحت و آسان قابل تهیه کردن است و در آماده سازی مواد اولیه آن به مواد خاص و غیر قابل دسترسی نیاز نیست. این سس را میتوانید در منزل و تنها در چند دقیقه به راحتی آماده کنید. سس قارچ برای پاستا ، سیب زمینی سرخ کرده، همبرگر، مرغ، هات داگ و… استفاده میشود. ا
اگر طرفدار آشپزی گیاهی هستید و فرصت زیادی برای آشپزی ندارید می توانید سوپ مینسترون ایتالیایی را که با پاستا تهیه می شود را آماده کنید. سوپ مینسترونه بسیار مقوی و خوشمزه است و می توان از آن به عنوان یک وعده غذایی استفاده کرد.
آموزش تهیه سوپ مینسترون کلاسیک ایتالیایی
زمان آماده سازی : ۲۰ دقیقه
زمان پخت : ۴۵دقیقه
مواد لازم برای ۶ نفر
ادامه مطلب
ساعات اول را در بهت و حیرت محض گذراندم. توییت‌ها، خبرها، تسلیت‌ها و نفرین‌ها را یک به یک خواندم و هزار خنجر غم در قلبم فرو نشست. خودم اما لال شده بودم. حالا اشک‌هایم را ریخته‌ام و سکوت مرگ‌بار حاکم بر خانه کلافه‌ام کرده. آمدم شعری از شاملو بنویسم، آمدم خطی از براهنی، از رولان بارت، از اوون ویلسون بنویسم اما ننوشتم. که این واقعیت عریان را کی توان به قلم شعر و نثر در آورد؟ صورت شادان پونه، صدای پدر راستین، چشمان کاربر توییتری که سه روز پیش ن
  در کلبه ته جنگل روی صندلی اش پیچ و تاب می خورد 
و هیزم های خشک را دراتش می انداخت 
سکوت در سکوت 
غوغا در غوغا 
تمام وجودش بردوشش سنگینی می کرد 
همه دنیایش بر سرش آوار شده بود 
جستجو می کرد 
جستجو می کرد 
درلابه لای روزنامه های مچاله شده، 
در وجود 
کتابخانه غبار گرفته خالی ازکتاب، 
در کنار گلدان ها و درخت هایی که همیشه می خواست پیش انها 
و خودش باشد 
و آن موزاییک های حوض همسایه که عصرها  
انها را میشست چون گمان می کرد
با آب  پر رنگ تر و خوشرنگ
اسپاگتی قطر 1.5 تک ماکارون مقدار 700 گرمی 
قیمت محصول : 5450 تومان
برند : Tak Makaron
برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

نقد و بررسی تخصصی
تک ماکارون یکی از تولیدکنندگان فرآورده‌های غلات است که کار خود را از سال 1373 با 15 محصول شروع کرد؛ اما در دو مرحله در سال‌های 80-81 و سپس در سال 86-87 شروع به راه‌اندازی شش خط تولید کرد و اکنون قادر است بیش از 450 تن محصول را به بازار ارائه کند. تک ماکارون اکنون به مرحله‌ای رسیده که به‌وسیله‌ی دستگاه‌های خود می‌ت
بدون اینکه به پشت سرم نگاه کنم دارم به جلو حرکت میکنم ،حرکتی که هنوز شامل تلاشی نمیشه....
الان که دارم این پستو مینویسم همش یه تصویر تو ذهنم میاد ،یه صورت ،صورتی که برام آشنا نیست، احساس میکنم اون صورت تو کل سرم مثل یه عکس متحرکه..
مثل کسی می مونه که انگار داره فرار میکنه ولی همش داره پشت سرشو نگاه میکنه و دقیقا حالت صورتش و ترسش برای نگاه کردن به پشت سرش جلوی چشم من میاد ...
چرا داره فرار میکنه ؟؟؟
چرا این تصویر تو ذهنم قرار میگیره،اونم دقیقا بعد
تقریبا نزدیک پنج شیش ماهه میخوام این پستو بذارم ولی خب امان از...
در برزخ تنم یه رمان متفاوت بین تمام رمان های فارسی که خوندم؛ چون جسارتش تو تابوشکنی موضوعات رمان فارسی واقعا ستودنیه!
داستان در مورد دختریه که تو فضای سنتی یه روستا عاشق دوست خودش حورا میشه! اما چی میشه که این دختر بعد از کشمکش و جریاناتی که براش پیش میاد مهاجرت میکنه به تهران و حقایقی رو راجع به خودش میدونه که زندگیش رو زیر و رو میکنه...
جالبه بدونین که نویسنده این رمان خودشون ر
دوستی دارم که هر هفته میره به خونه پدر و مادر در شمال و اونجا خودش گندم و سبوس و آرد رو میبره برای نونوای روستا تا صدها نون جلوی چشمانش برن تو تنور و بعد نون‌های تازه پخت رو بسته‌بندی و فریز می‌کنه تا با بازگشت به شهر، سهم فامیل و آشنا و رفیق رو به دستشون برسونه و از شانس خوب یا به دلیلی که نمیدونم، یه بسته‌ش هم میرسه به من. نون‌هایی که جدای از مزه‌ی متفاوت متحویات پخت و گرمای تنور، لذت دوچندان فاصله‌ی طی شده تا رسیدن به تو و البته مزه‌ی رفا
این پستو دیروز گذاشتم چند ساعتی و برداشتم ، چقد دلم میخواست دیروز وقتی نوشتم "مطمئن نیستم بازم"، مطمئن می‌شدم امروز. ولی الان تمام بدنم میلرزه از شنیدن این خبر جدید و باورم نمیشه. کاش دروغ بود خدایا کاش دروغ بود...
 توی گروه دوستان ( تلگرامی) چندشب پیش همه داشتن باهم دعوا میکردن سر همین اخبار ضد و نقیض. پریشب رفتم گفتم ای بابا من دیر رسیدم به دعوا. خندیدن. 
رفتم دیدم امروز همه ساکتن. فقط یکی داد زده و بقیه گفتن آروم باش برادر ما همدردیم. نوشتم کا
مرسی از دعوت دوست خوبم رهام
خب من در ۲۰ سال آینده ۳۷ سالمه و با توجه به چیزایی که الان دارم براشون تلاش میکنم (شاید دارم تلاش میکنم... :/) باید یه خانم مهندس باشم تو حیطه پزشکی
و دارای ی پسر ۸ ۹ ساله ( اسمش شاید بعنوان یادگاری امیرحسین باشه) و یه دختر ۵ ۶ ساله ( اسمشو نمیدونم دلسا دریا آرام خیلی دوست دارم)
توی شغلم موفق هستم و زندگی ارومی دارم . بچه های سرطانی،بی سرپرست و.‌.. میشناسنم چون هر هفته بهشون سر میزنم و بهشون کمک میکنم
همینارو در ۲۰ سال ایند
برای این روزا که عمیقا خسته‌ام و تنها و آفت‌زده. چرا آفت‌زده؟ چون فکرایِ اضافی رسوخ کردن به همه جایِ مغزم و انگار آفت افتاده به جونِ ذهنم و فکرام و حرفام. حرف زدن به آدما رو تبدیل کردم به سخت‌ترین کارِ ممکن برایِ خودم و منتظرِ هیچی‌ام. سعی می‌کنم قوی باشم. جوری که بقیه زل بزنن تو چشمام و بگن ”تو دیگه چه مشکلی داری؟ خانواده نداری یا کارتن خوابی؟” و من نفهمم خوشحالم باشم که اینقدر محکم جلوشون ظاهر شدم یا ناراحت باشم که نمی‌تونم هیچی بگم. که
برای این روزا که عمیقا خسته‌ام و تنها و آفت‌زده. چرا آفت‌زده؟ چون فکرایِ اضافی رسوخ کردن به همه جایِ مغزم و انگار آفت افتاده به جونِ ذهنم و فکرام و حرفام. حرف زدن به آدما رو تبدیل کردم به سخت‌ترین کارِ ممکن برایِ خودم و منتظرِ هیچی‌ام. سعی می‌کنم قوی باشم. جوری که بقیه زل بزنن تو چشمام و بگن ”تو دیگه چه مشکلی داری؟ خانواده نداری یا کارتون خوابی؟” و من نفهمم خوشحالم باشم که اینقدر محکم جلوشون ظاهر شدم یا ناراحت باشم که نمی‌تونم هیچی بگم. ک
اسپاگتی غذای خوش‌مزه‌ای است که می‌توان آن را با انواع سس‌ها و مواد گوناگون سرو کرد.

روش‌های گوناگونی  برای پخت و مزه‌دار کردن اسپاگتی وجود دارد. این غذای لذیذ را می‌توان با  هر سسی بنا به ذائقه و سلیقه درست کرد. در این مطلب روش پخت اسپاگتی با بادمجان آمده است. این غذا تجربۀ جدیدی از اسپاگتی است و پیشنهاد می‌شود حتماً آن را امتحان کنید.
مواد لازم:
اسپاگتی: 500 گرم
گوشت چرخ‌کرده: 250 گرم
بادمجان: 4 عدد
گوجه‌فرنگی رنده شده: یک و نیم پیمانه
پی
یه سری ضرب المثل پیدا کردم .. عاللللی 
ضرب المثل شیرازی
---هی از توقوطی ش حرف در میاره
--- حیا با چیشه ، که گربه چیش ورو نداره
---پیشونی رو میبینی ، همه رو برق میگیره ،مارو چراغ نفتی
---هر خری یه بار پاش تو سوراخ میره
---برای یه دستمال دست ، قیصریه رو اتیش نمیزنن
---با ادم پدر دار جرت شد ، برو پشت بوم هوار بکش . با ادم بی پدر و مادر جرت شد ، برو تو پستو درو روخودت ببند
---قورباغه رو که زیاد رو بدی واست ابوعطا میخونه
---همچی راست راست راه میره انگو عصا قورت داد
برنامه ام‌ اینکه یه روتین جدید رو شروع کنم اگر خوب پیش رفت ک اعلام میکنم اگر خوب پیش نرفت خودتون پستو فلاپ شده در نظر بگیرید:)
+میشه دعا کنید سمیولوژی رو خوبِ خوب بدم؟
+تا بحال به این فکر کردین ک یه کاری چون بدرد بقیه و خودتون میخوره رو انجام بدین و بیخیال آرزوتون بشید یا برعکس؟!کدومش اولویته؟کدومش با ارزش تره؟انتخاب سختیه!
+دکتره متخصص ENT عه اومده سرکلاس چندتا اصلاح شاخ پزشکی که در سطح مانیست بلغور کرده بعد میگه شماها ک درس نمیخونید:/ کل کلاسش
گراتن پاستا نوعی غذای فوری با طعمی بی‌نظیر است.

گراتن پاستا نوعی غذای فوری و خوشمزه و مناسب مهمانی‌ها و جشن‌ها است. این غذا که شباهت زیادی به پاستا آلفردو دارد، بسیار پرانرژی است و با سس بشامل درست می‌شود. پیشنهاد می‌شود گراتن پاستا را درست کنید و آن را در برنامه غذایی خود بگذارید.
مواد لازم تهیه گراتن پاستا :
سینه مرغ: ۳۰۰ گرم
پاستا: ۲۵۰ گرم
قارچ: ۲۰۰ گرم
پنیر پارمزان رنده شده: نصف پیمانه
کره به میزان لازم
پیاز: یک عدد
نمک و فلفل به میزان
1.وقتی تو بازیای آسیایی تا نیمه نهایی رفتیم:)
2.وقتی دختر خالم که 5 ساله ندیدمش بهم زنگ زد:)
3.وقتی آلبوم مپ آف ده سول سون منتشر شد:)
4.وقتی اکسوال شدم:)
5.وقتی داشتم 11:11 تهیون رو گوش میدادم و ساعت 11:11 بود:)
6.وقتی **** بهم گفت دوستم داره:)
7.وقتی تو مدرسه با آوین به چیزایی میخندیم ک فقط خودمون میفهمیم:)
8.وقتی رفتم تو وب سحر و دیدم دعوتم کرده:)
ممنونم از سحر که دعوتم کرد، این چالشو شارمین شروع کرده:)
دعوت میکنم از هرکسی که این پستو میبینه، هرکس!
1.وقتی تو بازیای آسیایی تا نیمه نهایی رفتیم:)
2.وقتی دختر خالم که 5 ساله ندیدمش بهم زنگ زد:)
3.وقتی آلبوم مپ آف ده سول سون منتشر شد:)
4.وقتی اکسوال شدم:)
5.وقتی داشتم 11:11 تهیون رو گوش میدادم و ساعت 11:11 بود:)
6.وقتی **** بهم گفت دوستم داره:)
7.وقتی تو مدرسه با آوین به چیزایی میخندیم ک فقط خودمون میفهمیم:)
8.وقتی رفتم تو وب سحر و دیدم دعوتم کرده:)
ممنونم از سحر که دعوتم کرد، این چالشو شارمین شروع کرده:)
دعوت میکنم از هرکسی که این پستو میبینه، هرکس!
کربوهیدرات‌ها بزرگ‌ترین منبع سوخت برای ورزشکار هستند. کربوهیدرات نیز همچون پروتئین و چربی‌های مفید، جزو درشت مغذی‌های ضروری هستند که به شما انرژی می‌دهند.
کربوهیدرات‌ها به شکل گلیکوژن در عضلات شما، یا در زنجیره‌ای از مولکول‌های گلوکز ذخیره می‌شوند. و این گلیکوژن است که برای تمرینات شدید(قدرتی یا انفجاری)، انرژی کافی و سریع را فراهم می‌آورد.
دو نوع کربوهیدرات وجود دارد، انواع زود هضم و انواع دیر هضم. از انواع زود هضم کربوهیدرات، می
کوفته قلقلی یک نوع کوفته گوشتی چند منظوره است که برای همراهی با اغلب غذاها می‌توان از آن استفاده کرد. انواع خورش، پلو، سوپ و پاستا با وجود این کوفته گوشتی درست می‌شود. برای اینکه کوفته قلقلی وا نرود و منسجم باشد، باید شیوه صحیح درست کردن آن را بدانید که در زیر به شما آموزش داده می‌شود.
کوفته قلقلی یا میت بال از گوشت چرخ شده، خرده نان، پیاز رنده شده، تخم مرغ، کره و ادویه‌ تشکیل شده است. این مواد را با هم ترکیب کرده و به صورت یک توپ کوچک در می
چه خبر

ملت ساده سوآلش شده از من: چه خبر
باکس کامنت تلگرام، تمامن «چه خبر»
شیخ برخیر ز پستو و بیا فاش بگو
بعد زیرآبی و هی حاشیه رفتن چه خبر
جمعه هم رفت و شده شنبه، تو در خواب هنوز
چه خبر از تب و از سرفه‌ی میهن؟ چه خبر؟
آن همه ماسک و ژل و دستکشی که آمد
از امارات و کویت و بن و برلن چه خبر؟
گفته بودی: همه پاکند در اطراف تو، لیک
اخوی را بگو از پاکی دامن چه خبر
یک جوالدوز فرو کن به خود آنگاه بپرس
که عزیزان من از سوزش سوزن چه خبر
ملت گشنه‌ی تو پول ندارد ب
توی این شب عزیز عاجزانه از همتون میخام
برارفیقم که 8 ساله پدرشو از دست داده ودر ارزوی اینه که فقط یه بار تو خواب ببینتش دعا کنید
ازتون عاجزانه میخام هرکی این پستو دید براش دعا کنه 8 ساله به ارزوی دیدنش باباش چشاشو میبنده :(
منم یادتون نره بازم ممنون از همتون :(
سلام به تویی که داری این پستو میخونی
من تصمیم دارم تو وبم یه چیزی تو مایه های روزانه نویسی داشته باشم ، از اتفاقاتم بگم و... جون رو کاغذ نمیتونم بنویسم اینجا میگمشون ^^
من یه دختر متولد 80 هستم (الان شاید با خودت بگیی ای بابا یه گودزیلا :| ) که از 18 سالگی به بعدشو میخواد ثبت کنه که بعد ها بیاد دوباره بخوندشون :) (این لبخنده لبخند واقعیه ها)
اگه : 
حوصلت سر رفته
اتفاقی راهت کج شده اینور 
شانسکی دستت خورده 
و هزاران احتمال دیگه (!!!) که باعث شده الان این‌
در سفر اخیر به ایتالیا تصمیم گرفتم، در مورد رژیم ایتالیایی اطلاعات بیشتری کسب کنم. سفر من از شمال ایتالیا و از منطقه‌ی توسکانی شروع شد و بعد از یک مسافرت ۱۲ روزه به جنوب ایتالیا در سواحل آمالی رسیدم. هدف من از این سفر استراحت و پیدا کردن پاسخ این سؤال بود که چگونه مردم ایتالیا هم از خوردن غذاهایی مانند پیتزا و پاستا لذت می‌برند و هم تناسب اندام دارند.
۱. آهسته و با لذت غذا می‌خورند

ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها